Materiały i usługi budowlane - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 24.11.2017


Katalog stron


Konstrukcje aluminiowe. Uniwersalne zastosowanie
data: 29.11.2011 / Pro Lighting Sp. z o.o.

Konstrukcje aluminiowe. Uniwersalne zastosowanieDawno minęły czasy, gdy sceny przed koncertami składane były z ciężkich, metalowych czarnych prętów, wijących wokół muzyków stalową pajęczynę.Dzisiejsze materiały są zdecydowanie praktyczniejsze...

...łatwiejsze w eksploatacji i bezpieczniejsze. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w muzycznych przedsięwzięciach.

Publiczność na koncercie muzycznym czy innym widowisku rzadko zwraca uwagę na szkielet, na którym wszystko się opiera. A szkielet – jak to szkielet - stanowi podstawową można rzec „komórką budulcową” show. Jeszcze parę lat temu konstrukcje takie montowane były przede wszystkim ze stali. Wydłużało to zdecydowanie czas montażu i ze względu na wagę sprawiało nie lada kłopot. W porównaniu do stali, lekkie aluminium jest tańsze w transporcie nie tylko ze względu na wagę, ale także mniejsze gabaryty. Ażurowa budowa ułatwia zasłonienie ich dekoracjami, na przykład podczas pokazu mody, choć dzięki estetycznemu wyglądowi można śmiało z tego zrezygnować.

W wielu miejscach

Konstrukcje aluminiowe wykorzystywane są przede wszystkim do budowy scen, mostków, zadaszeń, statywów, widowni. Można je zobaczyć w teatrach, klubach, studiach, centrach kultury czy centrach handlowych. - Popularne są także na różnego rodzaju wystawach, eventach czy targach, jako stoiska. Firmy czy organizatorzy takich przedsięwzięć chwalą je za prostotę wykonania, małą wagę oraz łatwość montażu i demontażu. Taki materiał nie rdzewieje, więc podczas opadów deszczu nie ma o co się martwić – mówi Michał Filipowski z firmy Prolighting (www.prosklep.pl), wyłącznego dystrybutora elementów firmy Global Truss w Polsce, światowego producenta alu – konstrukcji.

Zastosowanie konstrukcji aluminiowych w wielu przedsięwzięciach możliwe jest dzięki czterem rodzajom ich podstawowych elementów. Mowa tu o systemach rurowych, zwanych także kratownicami, trussami czy trawersami. I tak, system jednorurowy znajduje najczęściej zastosowanie jako element łącznikowy do np. podwieszania pojedynczych urządzeń do większego systemu. Używa się go także do budowy ekranów na scenie, poręczy, ekspozycji. Do stosunkowo małych obciążeń, takich jak lekkie dekoracje wykorzystuje się najczęściej system dwururowy. – Systemy trzyrurowe stosuje się najczęściej do konstrukcji nie większych niż 18 metrów rozpiętości. Sprawdzają się we wspomnianych wcześniej stoiskach targowych czy jako zabudowa w teatrze – podkreśla Michał Filipowski. Do dużych konstrukcji scenicznych najodpowiedniejszy jest system czterorurowy, w szerokiej gamie rozmiarów.

Różne kształty

Aluminium jest plastyczne, dzięki czemu poszczególne elementy mogą być łączone pod różnym kątem, albo robione w różnych kształtach. Półokrągłe trussy znajdują zastosowanie na przykład jako zadaszenie sceny. Jest to praktyczne, ale również efektowne jeśli chodzi o wygląd. Sklepy dysponują wieloma gotowymi elementami narożnymi, dzięki którym można łączyć poszczególne elementy pod różnym kątem. Jednak ci bardziej „wygodni”, zamiast kupować fragmenty konstrukcji i później je składać, mogą zaopatrzyć się w gotowe zestawy np. stoisk targowych.


Pro Lighting Sp. z o.o.

Pro Lighting Sp. z o.o.
ul. Fabianowska 123
62-052 Komorniki
tel. 61 890 50 00
http://www.prosklep.com

StartBull
http://www.startbull.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Materiały i usługi budowlane - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Materiały i usługi budowlane - strona główna | Materiały i usługi budowlane - wiadomości | katalog