Materiały i usługi budowlane - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 24.11.2017


Katalog stron


Sprzedaż jak z automatu - Benmar wdraża innowacyjny system informatyczny
data: 01.12.2011 / Benmar sp. z o.o.

Sprzedaż jak z automatu - Benmar wdraża innowacyjny system informatycznyBiałostocki Benmar zakończył wdrażanie II etapu systemu B2B integrującego realizację procesów sprzedażowych. Wart ponad pół miliona złotych projekt, jest współfinansowany z priorytetu 8.2 POIG.

Choć podobne systemy funkcjonują już w innych firmach w regionie, ten wdrażany przez Benmar należy do najbardziej rozbudowanych i innowacyjnych.

- Jesteśmy w trakcie realizacji trzy etapowego projektu składającego się z systemu do zarządzania sprzedażą, usprawniania relacji z klientami oraz zarządzania magazynem. Jego realizacja poprawi funkcjonowanie całej firmy. Szacujemy osiągnięcie wzrostu efektywności nawet o 30% – informuje Marek Starosta, prezes Benmaru.

Pierwsza faza polegała na pełnej integracji systemów informatycznych każdego, z pięciu marketów oraz centrum dystrybucyjnego, znajdujących się w Białymstoku, Łapach, Białej Podlaskiej i Piszu. Szef Benmaru ocenia, że usprawniło to maksymalnie przepływ informacji. Przyznaje, że ułatwia to zarządzanie firmą, planowanie działań i działanie każdego z marketów.

Drugim etapem była instalacja i uruchomienie platformy B2B, której zadaniem jest integracja całego systemu sprzedażowego Benmaru z systemami poszczególnych kontrahentów. - Zamówienie jest przesyłane w pliku, który po automatycznym zaimportowaniu i weryfikacji, zostaje natychmiast skierowane do realizacji. Cała procedura przebiega bez opóźnień, błędów i zakłóceń – wyjaśnia.

Trzeci – ostatni etap projektu, to budowa systemu zarządzania towarem w magazynach centrum dystrybucyjnego Jak mówi Marek Starosta, system będzie podpowiadał, a w pewnych sytuacjach nawet narzucał wybór najlepszego rozwiązania, co jeszcze bardziej przyspieszy, usprawni i uporządkuje jego pracę, np. informował pracownika, w jakim miejscu powinien zostawić towar lub skąd go zabrać.

Prezes Benmaru podkreśla, że wdrożenie platformy pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał pracowników. Dodatkowo, firma przestanie już korzystać z dokumentów magazynowych w formie papierowej. Projekt wg planów będzie w pełni funkcjonalny w przyszłym roku.

Benmar sp. z o.o.
Białystok
ul. Ks. J. Popiełuszki 117
http://www.benmar.com.pl

Agencja PR Publicum
http://www.publicm.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Materiały i usługi budowlane - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Materiały i usługi budowlane - strona główna | Materiały i usługi budowlane - wiadomości | katalog